מחפשים מידע על תספורת לכלבים? רוצים לדעת כמה עולה תספורת לכלבים? במאמר זה תוכלו לקבל את כל המידע שאתם צריכים על תספורות כלבים!

תספורת לכלבים – מה חשוב לדעת?

תספורת לכלבים משתנה בהתאם לסוגו של הכלב. כעיקרון, ישנם 2 סוגי כלבים עם פרווה שונה: כלבים נשירים וכלבים שהם לא נשירים. 

כלבים נשירים – כשמם כן הם, משירים הרבה פרווה. לכלבים נשירים לא עושים תספורת לכלב אלא מבצעים דילול פרווה נכון ומדויק. גילוח השיער של כלבים נשירים כגון: האסקי, רועה גרמני, פומרניאן, לברדור וכדומה עשויים לאבד את צמיחת הפרווה התקינה שלהם ועלולים להישאר עם פרווה מדובללת, כלומר הפרווה לא תחזור ותצמח כמו שהייתה באופן טבעי. ולכן, לכלבים נשירים לא מבצעים תספורת אלא דילול פרווה.

כלבים לא נשירים –  הכלבים שאינם נשירים אלו כלבים עם שכבה אחת של פרווה שצומחת וגדלה כל הזמן. כלבים אלו זקוקים לטיפוח או תספורת באופן קבוע, בתדירות הרבה יותר קבועה, הזמן המומלץ לתספורת כלבים שאינם נשירים הוא כל חודשיים. הכלבים הלא נשירים הם היורקשייר טרייר, מלטז, פודל, שיצו הכל כך פופולרי בישראל וכדומה.

 

תספורת לכלבים ודילול פרווה – למה זה חשוב?

תספורת לכלבים נשירים או למי שרוצה יותר לדייק – דילול פרווה לכלבים נשירים הוא חשוב מאוד. התפקיד העיקרי של כל שכבות הפרווה של כלבכם הוא לשמור על חום גופו של הכלב בחודשי החורף ואוורור הפרווה בחודשי הקיץ. בנוסף לכך, הפרווה גם מספקת הגנה מפני הקרינה של השמש.

 

להזמנת תספורת לכלב חייגו עכשיו 054-5739889

מקלחת לכלבים

 

מתי צריך תספורת לכלב?

תספורת לכלב או דילול פרווה מומלץ להתחיל לעשות החל מגיל 3 חודשים. זאת לאחר שהפרווה הצעירה של הכלב התחלפה לה. מומלץ לשמור על אזור העיניים שמלא בשיערות, דבר אשר משפיע על הראייה של הכלב. בנוסף, במספרת הכלבים כלבטוש אנו גם מבצעים ניקוי אוזניים, גזירת ציפורניים, ניקוי כפות הרגליים וניקוי אזורים אינטימיים. הבאת הכלב למספרת כלבים החל מגיל 3 חודשים תתרום רבות להרגלה של הכלב לסיטואציה במספרת הכלבים.

 

כמה עולה תספורת כלבים ?

מחיר תספורת לכלבים קטנים הוא 230₪-260₪. מחיר תספורות כלבים בינוניים הוא 260₪-290₪. מחיר תספורת כלבים גדולים הוא 300₪-350₪. רוצים לדעת יותר פרטים על המחיר? ראו מחירון תספורות לכלבים

 

גלריית התמונות של מספרת כלבים 

מה משפיע על מחיר תספורות כלבים?

ישנם כמה דברים אשר עשויים להשפיע על המחיר הסופי של תספורת כלבים. הנה הדברים המשמעותיים ביותר:

  • גודל הכלב – גודלו של הכלב משפיע באופן ישיר על המחיר של התספורת. ככל שהכלב יהיה גדול יותר, כך הזמן של העבודה יהיה גדול יותר ולכן גם המחיר יהיה יקר יותר.
  • התנהגות הכלב – במידה ומדובר על כלב עם בעיות התנהגות שעלול לגרום לכך שהתספורת תיקח יותר זמן, המחיר עשוי להתייקר במעט.

 

כל כמה זמן צריך לעשות תספורת לכלבים?

תספורת לכלבים מסוג פודל, מלטז, שיצו ודומיהם מומלץ לבצע כל חודשיים. כלבים מעורבים ללא פרווה משמעותית, מומלץ לספר כל 3-4 חודשים. כלבים פרוותים כמו בורדר קולי, האסקי, קולי מומלץ לספר כל חודשיים על מנת לטפל בפרוותם. חשוב מאוד לטפל בפרוות הכלב במשך כל השנה ולא רק בחודשי הקיץ או חודשי החורף כאשר חם או קר מאוד. במידה ולא מטפחים את פרוות הכלב במשך כל השנה, נוצרים בשיער של הכלב ראסטות שדיי מכאיב לפתוח אותם. בין היתר, עם הזמן מצטברת על פרוות הכלב לכלוך משמעותי. לכן, את פרוות הכלב יש לטפח אחת לשבוע באופן עצמאי וכמובן שמומלץ גם לספר את הכלב כל כמה חודשים.

 

ספר כלבים בתל אביב

איזה סגנון של תספורת לכלבים כדאי לעשות?

מניסיוני, אני יודע להתאים את סוג התספורת לכל כלב בהתחשב במצבו הפרוותי וכמובן שלפי בקשת בעל הכלב. בדרך כלל, תספורת קצרה מדי עלולה להזיק לכלב אם זה בימי הקיץ החמים. לעומת זאת, בחורף אנשים יותר נמנעים מלהגיע למספרת הכלבים מחשש שלכלב יהיה קר. 

 

האם אפשר לספר כלב לבד?

לא מעט פעמים אני שומע על אנשים שמעוניינים מכונת תספורת לכלב ומנסים לספר את הכלב שלהם לבד באופן עצמאי. רוב אותם אנשים שקונים לא באמת מבינים עד כמה זה מורכב זה לספר את הכלב לבד. יש פעמים שהכלב ממש לא מעוניין שיגעו בו ולכן הוא מסרב לעמוד ויוצר קשיים משמעותיים במהלך התספורת לכלב. תספורת לכלבים מתבצעת על שולחן שניתן להגביה את הכלב לגובה שהעבודה עליו תהיה נוחה. דבר נוסף ששמתי לב אליו הוא שבעלי הכלבים שרוצים לספר את הכלב לא מודעים לגובה הסכין שבה הם משתמשים וכמובן גם לא יודעים שהם משתמשים בסכין שמתחממת ולכן צריך להחליף סכין כל כמה דקות. דברים אלו חשובים במיוחד וחייב לקחת אותם בחשבון כאשר אנו מספרים כלבים.

 

>>>אולי יעניין אתכם גם איזה כלבים אסור לספר