מקלחת לכלבים

מקלחת לכלבים: ככה תרחצו את הכלב שלכם נכון

אם יש לכם כלב, אתם בוודאי מכירים בעובדה שמקלחת לכלבים הוא  פתרון נכון לבריאות פרוות הכלב שלכם. אין מה לעשות. הכלבים שלנו אוהבים לרוץ, להתפלש ולשחק בחוץ, ככה שקצת קשה לוודא שהם לא מתלכלכים. ועדיין, בתור בעלים התפקיד שלנו הוא לדאוג שהם מטופחים ונקיים בכל עת. אז איך תקלחו את הכלב כמו שצריך? מתי יש צורך לפנות לשירותי מספרה? ולמה בכלל לקלח את הכלב? את הכל אספנו לכם ממש כאן.

למה חשוב לקלח את הכלב שלכם?

זה אולי נשמע לכם מובן מאליו, אבל יש אנשים שעדיין מעדיפים לא לקלח את הכלב שלהם. כדי לוודא שהכלב שלכם בריא ומוגן ממחלות ומזיהומים, מומלץ לקלח אותו אחת לכמה זמן. כמובן שתמיד מומלץ להתייעץ עם הווטרינר בשאלת הרחיצה של הכלב שלכם. זכרו שתדירות הרחיצה תלויה בגזע הכלב ובאורח החיים שלו ולכן מומלץ לקבל חוות דעת וטרינרית.

מקלחת לכלבים: איך עושים את זה?

תחילה תאספו את כל הציוד הנדרש לכם: שמפו, מגבת וצינור לשטיפה. כשכל הציוד מוכן, התחילו בהרגעת הכלב שלכם. לפני שאתם מכניסים אותו למקלחת, לטפו אותו והעניקו לו תחושת ביטחון. כשהכלב ירגיש בידיים טובות, התהליך יהפוך להרבה יותר פשוט וקל. אם הכלב מתנגד, תוכלו לתת לו חטיף טעים כדי להרגיע את הרוחות ולעורר אהדה. ועכשיו כשהכלב רגוע ומחכה במקלחת, הגיע הזמן להתחיל. שטפו אותו בעדינות במים פושרים, מרחו מעט שמפו מיוחד לכלבים וסבנו את הכלב בעדינות. תעסו אתת הכלב והשתדלו להרגיע אותו גם בזמן המקלחת, כך שהוא ירגיש ממש בנוח. לבסוף תשטפו פעם נוספת ותייבשו את הכלב עם מגבת נקייה. השתדלו להימנע משימוש בפן שעלול לחמם יתר על המידה או להרעיש ולהבהיל את כלבכם.

מתי לפנות לאיש מקצוע עבור מקלחת לכלבים ?

במידה וכלבכם זקוק למקלחת בתדירות קבועה, ואתם מתקשים לבצע את ההליך בבית, תוכלו להביא אותו למספרת כלבים. במספרה ספר או ספרית מיומנים יטפלו בכלב שלכם, עם תכשירים נכונים ובשיטות מקצועיות יותר. במידה והכלב שלכם מפחד ממקלחת  כדאי לידע את הספר, כך שהוא ידע להיות סבלני.

מספרת כלבים בתל אביב
דילול פרווה לכלבים אקיטה יפני