האם מומלץ לקלח כלבים גורים

מקלחת לגורים

כבעלים של גור, אולי אתה תוהה אם זה בטוח לעשות לו אמבטיה, ואם כן, באיזו תדירות צריך לעשות זאת. במאמר זה נדון בשאלה האם מומלץ לרחוץ גורי כלבים ונספק טיפים כיצד לעשות מקלחת לכלב בצורה בטוחה ויעילה.

מתי אפשר לקלח גור כלבים?

בראש ובראשונה, חשוב לציין שלגורים יש עור ופרווה עדינים הדורשים טיפול ותשומת לב יתרה. למרות שבדרך כלל בטוח לרחוץ גורים, חשוב להמתין עד שהם יהיו בני 8 שבועות לפחות לפני שעושים מקלחת לכלב. הסיבה לכך היא שגורים צעירים יותר פגיעים יותר לשינויי טמפרטורה ויכולים בקלות להתקרר במהלך האמבטיה ואחריה.

איך לקלח גור כלבים בבטחה?

ברגע שהגור שלך מבוגר מספיק כדי להתרחץ, חשוב להשתמש בשמפו עדין, שמותאם ספציפית לגור, ומים פושרים ונעימים כדי למנוע גירוי בעור שלו. הימנעו משימוש בשמפו רגיל לבני אדם מכיוון שהם עלולים להיות קשים מדי עבור עורו העדין של הגור ולהסיר את שכבת ההגנה בעור שלו מהשמנים הטבעיים, ולגרום להם להיות רגישים יותר לזיהומים בעור ולבעיות בריאות אחרות. ראו מידע מקיף על איך לקלח כלב

מקלחת לגורים – מה התדירות המומלצת?

התדירות שבה צריך לרחוץ את הגור שלך תלויה במספר גורמים, כולל גזע, סוג הפרווה, רמת הפעילות והבריאות הכללית שלו. באופן כללי, רוב הגורים צריכים להתרחץ רק כל חודשיים-שלושה, או לפי הצורך אם הם מתלכלכים או מסריחים במיוחד. רחצת יתר עלולה להפשיט את העור והפרווה שלהם משמנים טבעיים, מה שמוביל ליובש, גירוי ובעיות בריאותיות אחרות.

מתי מותר לקלח גור ולמה חשוב להתחשב בבריאותו? 

חשוב גם לציין שחלק מהגורים עשויים להזדקק לרחצה תכופה יותר, כגון אלו הסובלים מאלרגיות לעור או נגיעות פרעושים (ראו טיפול נגד פרעושים לכלבים). במקרים אלו, חשוב להתייעץ עם הווטרינר כדי לקבוע את תדירות הרחצה המתאימה ולהשתמש בשמפו עדין והיפואלרגני שלא יחמיר את תסמיניו.

כאשר רוחצים את הגור, חשוב להשתמש במים חמימים ולהימנע מכניסה של מים לאוזניים, לעיניים או לאף. השתמשו במטלית לחה כדי לנקות את הפנים והאוזניים שלהם, והקפידו לשטוף ביסודיות כדי למנוע השארת שאריות סבון על העור או הפרווה. לאחר הרחצה, השתמשו במגבת כדי לייבש אותם בעדינות והימנעו משימוש במייבש שיער, מכיוון שזה יכול להיות חם מדי ומכריע עבור גור.

בנוסף לרחצה, טיפוח קבוע חשוב גם להיגיינה של הגור שלך ולבריאותו הכללית. זה כולל צחצוח פרווה באופן קבוע כדי להסיר שיער רופף, סבכים ופסולת, כמו גם גזירת ציפורניים לכלב & ניקוי אוזניים לכלב לפי הצורך. טיפוח קבוע יכול לסייע במניעת זיהומים בעור, נקודות חמות ובעיות בריאות אחרות הקשורות אליו, תוך חיזוק הקשר בינך לבין חברך הפרוותי.

לסיכום: בעוד שבדרך כלל בטוח לרחוץ גורים, חשוב להמתין עד לגיל 8 שבועות לפחות ולהשתמש בשמפו עדין, ייעודי לגור, ומים חמים כדי להימנע מגירוי העור העדין שלהם. התדירות שבה עליך לרחוץ את הגור שלך תהיה תלויה בגזע, סוג הפרווה, רמת הפעילות והבריאות הכללית שלו. חשוב להתייעץ עם הווטרינר שלך כדי לקבוע את תדירות הרחצה ושגרת הטיפוח המתאימה לחבר הפרוותי שלך. על ידי מתן טיפול ותשומת לב נאותים לגור שלך, אתה יכול לעזור לו לנהל חיים בריאים ומאושרים.

תוכן עניינים

שתפו בפייסבוק
שתפו בוואטסאפ
שתפו במייל