אקיטה יפני אין יפה ממנו

דילול פרווה לאקיטה יפני

דילול פרווה לאקיטה יפני כלב מקסים ונאמן הוא תהליך חשוב, המסייע להפחית את כמות הפרווה שנושרת בכל הבית, לשמור על הפרווה של הכלב נקייה ובריאה ולקל על הכלב להתחמם בחורף.

החשיבות של דילול פרווה

כלבים נשירים הם בדרך כלל בעלי פרווה כפולה, המורכבת מפרווה חיצונית ארוכה יותר ופרווה פנימית קצרה יותר. הפרווה הפנימית היא זו שמיועדת לנשור, והיא עוזרת לבודד את הכלב מהקור.

דילול הפרווה מסייע להסיר את הפרווה הפנימית "המתה", לפני שהיא מתחילה לנשור באופן טבעי. הסרת הפרווה הפנימית באופן קבוע מפחיתה את כמות הפרווה שנושרת בכל הבית, ומקלה על הטיפול בפרווה של הכלב.

בנוסף, דילול הפרווה מסייע לשמור על הפרווה של הכלב נקייה ובריאה. הפרווה הפנימית המתה יכולה לגרום לקשרים ולסבכים בפרווה, מה שיכול להוביל לבעיות עור. דילול הפרווה מסייע לשמור על הפרווה של הכלב נקייה וחלקה, מה שמקל על הטיפול בה ומגן על העור של הכלב.

כיצד לבצע דילול פרווה

ניתן לבצע דילול פרווה בבית או אצל מספרת כלבים מקצועית. אם אתם בוחרים לבצע את הדילול בבית, חשוב להשתמש במברשת ייעודית ולוודא שאתם עושים זאת בעדינות, כדי לא לגרום לכלב כאב.

אצלי במספרה אני עושה את דילול הפרווה בעזרת רכיב משמעותי שעוזר פלאים לאיכות הפרווה ואני והלקוחות שלי ממש מרוצים מהתוצא של פרווה רכה ונעימה ומנשירה המון המון פחות.

עוד דבר שעושה פלאים זה הבלואו אייר שזב פן עוצמתי שדואג להוציא את הפרווה שעדיין לא הוסרה מעבודת ההברשה והסרוק.

שלבי דילול פרווה בבית

  1. הברשו את הכלב ביסודיות בעזרת מברשת רגילה, כדי להסיר את הפרווה המלוכלכת והמתה.
  2. השתמשו במברשת דילול כדי לעקור את הפרווה הפנימית.
  3. המשיכו להבריש את הכלב בעזרת מברשת הדילול עד שתראו שהפרווה הפנימית נעלמה.

טיפים לדילול פרווה

  • השתמשו במברשת דילול באיכות טובה. מברשת דילול באיכות טובה תהיה בעלת סכינים חדות וחזקות, המאפשרות להסיר את הפרווה הפנימית בקלות וביעילות.
  • הברשו את הכלב בעדינות, כדי לא לגרום לו כאב. דילול פרווה יכול להיות תהליך מעט לא נעים לכלב, לכן חשוב להבריש אותו בעדינות, כדי לא לגרום לו כאב.
  • אם הכלב שלכם מתנגד לדילול, השתמשו במשחקים או בממתקים כדי לעודד אותו להיות שיתוף פעולה. דילול פרווה הוא תהליך הכרחי לבריאות הכלב שלכם, אך חשוב להפוך אותו לחוויה חיובית לכלב שלכם.

דוגמאות

  • גזעים נשירים נפוצים כוללים: בורדר קולי, אקיטה  גולדן רטריבר, רועה גרמני ועוד.
  • דילול פרווה נעשה בדרך כלל בעזרת מברשת דילול, מברשת מקצועית וטובה במיוחד,ממליץ בחום להגיע למספרת כלבים מקצועית שמתמחה בדילולי פרווה כי זאת עבודה ממש לא פשוטה.
  • דילול פרווה צריך להתבצע באופן קבוע, כל 4-6 שבועות.

סיכום

דילול פרווה הוא תהליך חשוב לכלבים נשירים. דילול הפרווה מסייע להפחית את כמות הפרווה שנושרת בכל הבית, לשמור על הפרווה של הכלב נקייה ובריאה ולקל על הכלב להתחמם בחורף.