מחפשים מידע על גזירת ציפורניים לכלבים? במאמר זה תוכלו לקבל את כל המידע שאתם צריכים וטיפים חשובים לגזירה נכונה!

גזירת ציפורניים לכלבים – המדריך המלא!

כלבים הם חלק בלתי נפרד מהמשפחה שלנו, וכמו כל בן משפחה, גם הכלבים שלנו זקוקים לטיפול ואהבה. אחת המשימות החשובות ביותר בטיפוח כלבים היא גזירת ציפורניים לכלב, משימה שלא תמיד יהיה קל לעשות אותה וברוב המקרים היא אף תהיה מורכבת ומאתגרת בגלל חוסר שיתוף הפעולה של הכלב. במאמר זה נסביר למה חשוב לגזור ציפורניים לכלבים, איך לגזור ציפורניים לכלב ועוד המון מידע חשוב. 

למה חשוב לגזור ציפורניים לכלבים בזמן?

גזירת ציפורניים לכלבים אינה רק עניין של אסתטיקה. ציפורניים ארוכות מפריעות לכלב ללכת נכון, עשויות לגרום לכאב (גם לכלב וגם לבעל הכלב), עיוותים באצבעות ולעתים אף לבעיות מפרקים. ציפורן שנשברת לכלב יכולה לגרום לדימום וכאב. לכן, גזירת ציפורניים לכלבים באופן קבוע חשוב מאוד לשמירה על בריאותו.

איזה כלב זקוק לגזירת ציפורניים?

כל כלב היום צריך שאחת לתקופה יגזרו לו את הציפורניים וזה לא תלוי בפעילות היומית של הכלב. כלבים אשר מבלים את רוב זמנם בתוך הבית ואינם משפשפים את רגליהם על משטחים כגון מדרכות וכדומה, יזדקקו לגזירה תכופה יותר. הנה כמה דוגמאות וסיבות למה לגזור ציפורניים לכלב:

  • כאשר הציפורניים של הכלב ארוכות זה מפריע לכלב לדרוך על הרצפה על הפרקטים ודומייהם,וזה ממש הזמן לגזוז לכלב ציפורניים.
  • כאשר הציפורניים של הכלב ארוכות זה מפריע לו לדרוך ויש מצב שדבר זה עלול לעקם את האצבעות שלו דבר שעלול לגרום לבעיות מפרקים לכלב.
  • ציפורניים ארוכות לכלבים עלולות להישבר וכתוצאה מכך להישבר. ציפורן שנשברת עלולה לדמם, דבר בהחלט לא נעים לכלב וגם לא לכם.
  • ציפורניים שלא נגזזו בזמן הציפורן החמישית זאת שבעצם מרחפת עלולה לחדור לבשר הכלב, דבר זה עלול במקרה מסוים לגרום לפציעה משמעותית לכלב, אפילו דלקת ,דבר שמצריך טיפול אצל וטרינר.
גזירת ציפורניים לכלבים

איך לגזור ציפורניים לכלב?

אז איך לגזור ציפורניים לכלב? גזירת ציפורניים לכלב דורשת מיומנות וזהירות רבה. דבר ראשון, השתמשו בקוצץ ציפורניים לכלב, הימנעו מגזירה עמוקה מדי שעלולה לפגועה בעצבים ולגרום לדימום וכאבים לכלב. אם אינכם יודעים איך לגזור נכון את הציפורניים של כלבכם, אתם יותר ממוזמנים להגיע אל מספרת הכלבים שלנו על מנת לבצע גזירת ציפורניים לכלבכם.

מחיר גזירת ציפורניים לכלב – כמה זה עולה?

מחיר גזירת ציפורניים לכלב הוא 50₪ בממוצע. המחיר נע בין 40₪ – 60₪. כן חשוב לציין שבעלי כלבים אשר מגיעים למספרת הכלבים שלנו ועושים תספורת לכלב, גם יקבלו יחד התספורת את הדברים הבאים: ניקוי אוזניים לכלב, מקלחת לכלב, ניקוי אוזניים וכמובן שגם גזירת ציפורניים לכלב.

מתי ניתן להתחיל לגזור ציפורניים לגורים?

הזמן המומלץ להתחיל לבצע גזירת ציפורניים לכלבים וגורים הוא החל מגיל 3 חודשים, בזהירות רבה ובהדרגה.

טיפים לגזירת ציפורניים לכלב בצורה בטוחה ויעילה

  • הכינו את הכלב: דאגו לרגע שקט ונטול לחצים לפני התחלת הגזירה.
  • בחרו בזמן הנכון: אל תגזרו את הציפורניים לאחר פעילות מאומצת או כאשר הכלב נרגש.
  • השתמשו בכלים נכונים: מספריים לגזירת ציפורניים של כלבים צריכות להיות חדות ונוחות לשימוש.
  • למדו את הטכניקה הנכונה: יש לגזור את הציפורן בזווית של 45 מעלות תוך כדי הימנעות מהאזור החי, העצב הנמצא בתוך הציפורן.
  • הכינו ערכת עזרה ראשונה: במקרה של פגיעה בציפורן, יש להכין מראש חומר עוצר דימום.

גזירת ציפורניים לכלבים היא חלק חשוב מהטיפול בכלב שלכם. עם המידע והכלים הנכונים, תוכלו להבטיח שהכלב שלכם יהיה בריא, מאושר ונטול כאבים מיותרים.

בואו למספרת כלבים כלבטוש כדי לגזור לכלב שלכם את הציפורניים!

כלב שיצו אחרי תספורת